KAPAKLI – YARI KAPAKLI CEPHE GİYDİRME SİSTEMİ

Geleneksel kapalı cephe sistemi olarak da adlandırılan bu sistemin karakteristik özelliği, alüminyum profillerin dışarıdan görülebilmesidir. Genişliği 50 mm olan bu çerçeveler birçok farklı geometrik kesite sahiptir. Bu sistemin birçok kapak alternatifi vardır; önceden ayarlanmış alüminyum alt çerçeveye cam yerleştirilerek uygulanır, uygun sızdırmazlığı sağlamak için profillere mekanik olarak uygun bir muhafazaya bağlanır; kurulum prosedürünün son tamamlanması, istenen kesitli kapak profili muhafazasına yerleştirmektir. Mekanik olarak cama bağlı olan profillerin ısı, su ve ses yalıtımı kapalı cephedeki EPDM şeritleri ile sağlanır.

Ayrıca, dikey ve yatay derz boşluklarının kesişme noktalarındaki basınç profilinden önce kullanılan özel alüminyum folyoya sahip yalıtım bantları ile garanti edilen sızdırmazlık sağlanır. Kanatların açılması, bu sistemde kanat adaptörü profilleri olarak adlandırılan profillerle sağlanır. Silikonlu yapıya tutturulmuş bölmelerle bu profiller üzerinde istenilen herhangi bir noktada kanat açmak mümkündür. Kanatlar genellikle ters kıç aynalığı olarak tercih edilir, ancak müşterinin taleplerine göre detay değişikliklerini karşılamak için bunları özelleştirmek mümkündür. Kaplamalı cephe sistemini, istenildiğinde mimari veya çevresel gerekliliklere göre yarı kaplı bir cephe sistemine dönüştürmek mümkündür.

Kapaklı  Cephe Sistemi alüminyum profil ve renkli camların bir araya getirilerek oluşturulan teknolojiyi Silikon Cephe Sistemine göre müşteriye daha uygun yatay ve dikey çizgilerin olduğu çağdaş mimarinin vazgeçilmeyen bir ürünüdür.
Kapaklı Giydirme Cephe Sistemi projesinde belirtilen genişliklerde kat yüksekliğinin döşeme betonuna galvanizli  çelikten üretilmiş ankrajlarla bağlanan yatay ve düşey alüminyum cephe profilleri ile istenilen ebatta camların takılabilmesi ve bunları taşıyabilecek statik hesabı yapılmış alüminyum cephe profilleri ile yatay ve dikeyde müşterinin isteği ile Kapaklı Giydirme cephe Sisteminde dışarıdan kapak sistemi uygulanmaktadır.
Kapaklı Giydirme Cephe Sistemlerinde görsel isteklere göre farklı kesit ve detaylarda kapak profili uygulanabilmektedir.
Silikon Cephe Sisteminde olduğu gibi Kapaklı Cephe sisteminde de açılır kanat uygulaması yapmak mümkündür.

Kapaklı giydirme cephe sistemleri ;Görsel isteklere göre farklı kesit ve formda kapak profili kullanılabilir. Bu sistem içerisinde de kanat uygulaması yapılması mümkündür. Farklı derinliklere sahip griyaj profilleri sayesinde geniş açıklık uygulamalarına olanak sağlayan sistem, yapı dış görünümü itibariyle, sadece yatay veya sadece düşey kapaklardan çizgilerden oluşmaktadır. Ayrıca, düz, açılı, badem ve küt badem kapak seçenekleriyle yapıya görsel zenginlik katmaktadır.
Yatay ve düşey kapaklardan çizgilerden oluşmaktadır. Kapak cephe sistemlerinde uygulanabilen kapaklar müşterinin isteği doğrultusunda Düz açılı, Badem veya küt badem kapak seçenekleri ile uygulanan inşaata farklı ve güzel bir zenginlik katmaktadır.
Kapaklı Cephe Sistemi Ülkemizde ve dünyada ilk kullanılan sistem olduğundan kullanımı çok yaygındır. Ülkemizde de oldukça yaygın olan Kapaklı Cephe Sistemi üretim ve montaj kolaylığı açısından düşük maliyetlerle yapılabilmektedir.
Kapaklı Cephe Sisteminde Silikon cephe sisteminde olduğu gibi alüminyum profiller ve cam arasındaki ısı ses ve su izalasyonunu EPDM  fitilleri ile sağlanmaktadır. Kapaklı Cephe Giydirme Sistemlerinde binanın bulunduğu yerdeki hava şartlarına göre taşıyıcılar arasındaki mesafe ve cam ağırlığı faktörler dikkate alınarak statik hesaplamalar yapılarak kullanılacak cephe profilleri ve cam kalınlıkları buna göre hesaplanmaktadır.
Kapaklı Cephe Sistemi tek katlı binalara uygulandığı gibi yüksek katlı binalarda da  rahatlıkla uygulanan bir sistemdir. Camaks Cam Alüminyum cephe sistemleri olarak tüm binalara ve inşaatlara uygulama yapılabilmektedir.

Dışarıdan bakıldığında 50mm genişliğinde alüminyum kapaklar görülür. İsteğe göre yatay ve düşeyde farklı kapaklar seçilebilir. Kapaklı cephelerin silikon cephelerden farkı cam panellerin dışarıdan baskı profilleriyle mekanik olarak sabitlenmesidir. Kapaklar bu baskı profilleri üzerine geçirilir. Alt konstrüksiyon oluşturulmasında Euro Comfort F50 Cephe Sistemleri bir çok alternatif sunar.

Bu sistemde modüllerden istenilenlere, dışa yada içe açılan gizli kanatların montajı yapılır. Dışa açılan kanatlara dışarıdan bakıldığında açılır modüller fark edilmez. Makaslı kullanım tercih etmeyenler için doğrama kasa ve kanat profilleri kullanarak normal yada çift açılım alternatifleri entegre edilebilir. Açılı cepheler için fitil ve taşıyıcılarda farklı alternatifler de mevcuttur.

Referanslarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaliteden taviz vermeden en uygun fiyatlara binanıza Kapaklı ve yarı kapaklı Cephe uygulaması yaptırmak için lütfen iletişime geçin.

DIŞ CEPHE KAPLAMADA PROFESYONELLİĞİN ADI

CEPHE  & CEPHE SİSTEMLERİ