TRANSPARAN SPİDER CEPHE

SPİDER TRANSPARAN CAM CEPHE

Şeffaflık ve parlaklık, Spider cam cephesinin kilit unsurlarıdır. Cam, çeşitli bağlantı parçaları kullanılarak ana yapı üzerine dikey veya yatay olarak sabitlenir. Projenin ihtiyacına göre ana yapı boyalı çelik, paslanmaz çelik veya alüminyumdan yapılabilir.

Cephe, paslanmaz çelik sabit noktalara dayanan açık bir tasarımla yüksek teknolojili mimari tasarım elde eder. Avrupa Standartlarına göre hesaplanan kalınlıkta tek cam veya çift cam uygulanabilir.

Kullanıldığı cephelere modern mimari olarak bir estetik kazandırmasının yanında , gün ışığından en iyi şekilde faydalanılmasıyla binalarda bir fonksiyonluluğu vardır. İç mekanların açığa çıkmasının istendiği mekanlarda çok kullanılan bir sistemdir.

Diğer cephelerden farklı olarak taşıyıcı olarak alüminyum profiller değil , onun yerine paslanmaz veya cam taşıyıcılar kullanılması sistemin en büyük özelliğidir. Camın özel paslanmaz cam tutucularla taşıyıcı sisteme (paslanmaz çelik kolon – kiriş, cam ya da çelik gergi sistemi) bağlandığı sistemlerdir.

Camlar, temperli tek cam , temperli lamine cam ve temperli lamine ısıcam olarak uygulanabilmektedir. Camlar arasındaki derz boşlukları toz tutmayan uv dayanımlı silikonlar ile yalıtılmaktadır. Sistem taşıyıcı kalınlıklarına , cam ebatlarına, yapılacak statik hesaplara göre karar verilmektedir.

Cam Kolonlu Transparan cephellerde, arka taşıyıcı sistem olarak düşeyde kalın temperli, “heat soak” testinden geçirilmiş cam plakalar kullanılır. Bu cam plakalar düşeyde birbirine paslanmaz çelik lamalarla birleştirilerek 12 m yüksekliğe kadar güvenle uygulanabilir. Yatayda herhangi bir taşıyıcı malzemeye ihtiyaç duymayan bir sistemdir. Cam dikmelerin sehimleri ana strüktürde kullanılan camlarla alınmaktadır.

Referanslarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaliteden taviz vermeden en uygun fiyatlara binanıza Spider Transparan Cam Cephe uygulaması yaptırmak için lütfen iletişime geçin.

DIŞ CEPHE KAPLAMADA PROFESYONELLİĞİN ADI

CEPHE  & CEPHE SİSTEMLERİ